Дембеле и Депај обезбедија победа за Барселона против Њујорк Ред Булс


Екипата на Барселона без поголеми проблеми рутински со 2:0 славеше на пријателскиот натпревар против Њујорк Ред Булс.

Натпреварот го решија Осман Дембеле и Мемфис Депај кои беа стрелци на головите. Отпорот фаворитот го скрши на пет минути пред крајот на првиот дел кога Дембеле по една одлична акција и проигрување со Рафиња реализираше за 1:0.

Конечните 2:0 беа поставени пред самиот крај на мечот кога Депај искористи грешка во одбраната на Њујорк и го матираше противничкиот голман.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...