Денес сончево и потопло од вчера, попладне можен пороен дожд

Oвој четврток не очекува сончево време. За разлика од вчера, денеска ќе биде потопло. Попладнето од УХМР најавуваат изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи во западните и дел од источниот регион. Дневните максимални температури ќе се искачат до 26 степени.

Времето утре:

Променливо облачно, попладне на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурите ќе бидат за два до три степени пониски од денес. Викендот што ни претстои не очекува прилично стабилно и суво време.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...