Денес умерено облачно: Еве какво ќе биде времето за први мај

Претпоследниот работен ден за неделава, ни носи прилично облачно време. Ќе има сончеви периоди, но попладне е можен и краткотраен дожд , кој долж Повардарието ќе биде проследен и со силен ветер од северен правец.

Максималната дневна температура во некои региони ќе достигне и над 25 степени.

Времето во петок:

Променливо облачно и посвежо со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Температурите ќе се движат до максимални 22 степени Целзиусови.

 

Прогноза за 30.04.2022

Минимална температура: 3°C до 10°C Максимална температура: 17°C до 22°C

Прогноза за 01.05.2022

 

Минимална температура: 4°C до 11°C Максимална температура: 16°C до 21°C

Прогноза за 02.05.2022

Минимална температура: 5°C до 11°C Максимална температура: 15°C до 21°C.

ТОП ВЕСТИ

Продолжува испумпувањето на водата по вчерашното невреме во Делчево

И утрово продолжи испумпувањето на вода од подрумите на луѓето, по поплавите од невремето кое вчера попладне го зафати Делечево. Доцна синоќа помош на...

Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, Мејер

Скопје, 8 јуни – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби оствари средба со заменик американскиот...

Русите се радуваат дека уништиле тенк Леопард 2, но погодиле напуштен комбајн

Во очај да покаже какви – такви резултати од бојното поле, соочено со постојани загуби и сé поострите критики од домашните милблогери, а...

Џафери се сретна со специјалниот пратеник Амербајев од Азербејџан

На средбата со специјалниот пратеник на претседателот на Азербејџан, Ечин Амербајев, претседателот на Собранието на Македонија, Талат Џафери, од име на Собранието и од...

Земјотрес од 4,8 степени регистриран во Грција

– Земјотрес со јачина од 4,8 степени беше регистриран кусо по 15. 30 часот по локално време, во близина на грчкиот град Аталанти на околу...