Дени Роуз веќе нема да заигра за Вотфорд


Неверојатниот колапс на кариерата на поранешниот англиски репрезентативец Дени Роуз продолжува, откако од Клаудио Раниери и Вотфорд му е порачано дека веќе нема да заигра за нив, само шест месеци по неговиот трансфер од Тотенхем.

31-годишниот дефанзивец дојде кај новиот премиерлигаш во јуни откако му истече договорот со Тотенхем, тимот за кој не играше последните 18 месеци, и во август дебитираше во Карабао купот и имаше 8 настапи во Премиерлигата. Сепак, по доаѓањето на Клаудио Раниери на клупата, Роуз го загуби своето место и имаше само четири меча, по што ќе замине од клубот овој месец, откако Раниери изјави дека не е задоволен од физичката подготвеност на Англичанецот.

„Се сеќавам на Дени кој играше за Тотенхем и за англиската репрезентација и потребен ни е тој Дени. Но, го нема“, изјави пред два месеци Раниери.

Роуз, човекот со 29 настапи за англиската репрезентација, одигра 214 меча за Тотенхем во 14 години со клубот, но потоа беше позајмен во Њукасл по конфликтот со тогашниот менаџер Жозе Мурињо.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...