Депај и Бускетс донесоа триумф над Мајорка


Барселона ја совлада Мајорка со 2:1 и по подолг период ги израдува фановите на „Камп Ноу“. Тимот на Чави се искачи на второто место на табелата во Ла Лига. На овој дуел по подолг период и Ансу Фати заигра во составот на Барселона.

Мемфис Депај донесе водство за Барселона во 25.минута, а на почетокот на вториот дел Серхио Бускетс зголеми на 2:0.

Мајорка намали преку Антонио Раило, но, сепак, триумфот му припадна на каталонскиот тим.Текстот Депај и Бускетс донесоа триумф над Мајорка е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

Чоколадно смути со овошје

Состојки: (за 2 лица) – 1 зрела банана (замрзната) – 5 јагоди (замрзнати) – 2 дл млеко или бадемово млеко – 1 лажичка ванилин шеќер – 2 лажици какао –...

Пентагон го демантира „Волстрит журнал“, Кинезите не граделе шпионска станица во Куба

Пентагон не е запознаен со кинеско-кубанскиот план за формирање кинеска шпионска станица за електронско прислушување на територијата на Куба. Портпаролот на Министерството за одбрана, Пет...

Ким Кардашијан има ново момче: Мистериозниот маж го носела во ресторан во кој одела со бившиот

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан откри дека се гледа со мистериозен маж, а за да го скрие неговиот идентитет, му го дала прекарот „Фред“. Најпознатата старлета...

(Видео) Невреме во Белград: од силните громови испукале стаклата на автомобилите

Силно невреме го зафати синоќа Белград и направи хаос. Според снимките кои беа објавени на социјалните мрежи, грмотевиците биле многу силни и имало во...

Претреси во Битола, пронајдени пиштол, муниција, украдени предмети

На 08.06.2023 полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода К.Ј.(26) од Битола. При претрес во неговиот дом,...