Десетици илјади корисници без пристап до Твитер


Најмалку десетици илјади корисници низ светот попладнево не можеа да се вклучат на социјалната мрежа Твитер, јави Скај њуз.

При обид да се вклучат, страницата покажуваше знак за грешка и бараше од корисниците да се обидат повторно.

Ова е прв голем прекин на Твитер по проблемите во САД во февруари поради техничка грешка.

На 4 октомври 2021 година, Фејсбук, Инстаграм и Ватсап беа недостапни во временски период од шест до седум часа, потсетува британскиот медиум.

Медиуми коментираат оти не се знае дали денешната пречка е поврзана со откажувањето на Илон Маск да го купи Твитер.

Во саботата, Маск се повлече од договорот да го преземе Твитер за 44 милијарди долари.

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...