Дибала ќе ја шокира Италија со изборот на новиот клуб?


Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, ќе го напушти клубот на лето како слободен играч, а би можел да шокира со изборот на новата средина. Долго време се пишуваше дека Интер е првата опција кога е во прашање продолжувањето на кариерата на Аргентинецот, но сега се појавија нови информации од Апенините.

Во трката сериозно влегува градскиот ривал Милан. Тоа би било удар, како за навивачите на Јувентус, така и за Интер, кој многу го посакува крилниот напаѓач на „Џузепе Меаца“.

Многу побезболно би било и за Дибала и за сите во Италија доколку фудбалерот се реши да прифати една од понудите надвор од Апенините. За него сериозен интерес покажуваат премиерлигашите Арсенал и Њукасл, како и актуелниот шпански првак Атлетико Мадрид.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...