Дибала одбил уште една понуда – Аргентинецот ќе го напушти Јувентус

Паоло Дибала одбил да го продолжи договорот со Јувентус. Медиумите во Италија, обајавија дека Аргентинецот не бил задоволен од понудените услови.

Дибала, неговиот менаџер Хорге Антун и претставникот на Јувентус, Павел Недвед, претпладнево во клупскиот тренинг-центар одржале состанок. Дибала го известил Недвед дека не ги прифаќа понудените услови.

Клубот му понудил три и пол годишен договор и фиксна плата од 7.000.000 евра, плус бонуси во износ од 3.000.000 евра. Дибала бил лут, бидејќи оваа понуда е полоша од онаа што ја одбил во октомври минатата година.

Тогаш клубот му понудил договор на четири и пол години, фиксна плата од 8.000.000 евра и бонуси во износ од 2.000.000 евра.

Медиумите во Италија, тврдат дека Дибала веќе одбил неколку клубови кои му понудиле повеќе од она што би го добил во Торино.

Паоло Дибала, пред седум години, за сума од 42.000.000 евра од Палермо пристигна во Јувентус.

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...