Дибала откри кое било првото прашање кое му го поставил на Мурињо


Рома денес на специјална пресконференција го претстави новото засилување, Пауло Дибала.

Дибала доаѓа во Рим како слободен агент откако му заврши договорот со Јувентус и предизвика еуфорија кај фановите на „волчицата“.

„Откако ми заврши договорот со Јувентус разговарав со многу клубови. Новинарите пишуваа дека ќе одам во Интер поради мојот добар однос со Марота. Но откако директорот на Рома дојде во Торино и разговаравме, веднаш ја прифатив понудата и среќен сум што доаѓам во овој клуб“, изјави Дибала.

„Моето прво прашање за Мурињо беше: Што можеме да освоиме? Јас сакам да победувам и да освојувам трофеи. Во Рома има некои одлични темели кои се поставија минатата сезона. Веруваме дека ќе имаме успешна сезона“, додаде Дибала.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...