Директорот на ФЗО Ахмети заедно со директорите Елези и Фазлиу на средба со министерот Сали: Унапредување на условите во Клиничката во Тетово за жителите на Полошкиот регион и пошироко

Плоден работен состанок со Министерот за здравство, д-р Беким Сали, и со директорите на Клиничката болница во Тетово, д-р Амир Елези и г-дин Арменд Фазлиу.

Министерството за здравство и Фондот за здравствено осигурување ќе продолжат да ја поддржат Клиничката болница во Тетово, со цел дополнително унапредување на условите во овој значаен центар за жителите на Полошкиот регион и пошироко.

ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерот Ковачевски, министерот Меџити и амбасадорката Агелер

Изјави на премиерот Димитар Ковачевски, министерот за здравство Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер по посетата на реновираниот дел на Универзитетската...

(ВИДЕО) Запалено градското собрание во градот Бордо на синоќешните протести во Франција

Според извештаите на француското МВР, на вчерашните протести ширум земјата излегле над еден милион луѓе, а поради немирите низ целата земја биле уапсени 80...

(Видео) Огромен пожар во Истанбул: Огнена стихија зафати хотел, две лица загинаа

Две лица загинаа, а уште две се повредени во пожар што рано утринава избувна во седумкатен хотел во Истанбул. Причината за пожарот засега не е...

24 години од бомбардирањето на НАТО врз Југославија

На 24 март 1999 г. НАТО без одлука на Советот за Безбедност на ОН, започна терористички напад врз СР Југославија. Најмладата жртва на агресијата...

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...