Директорот на Сити: За да го освоите првенството треба да сте најдобар, за ЛШ ви треба среќа


И во изминатата сезона Манчестер Сити остана без трофеј во Лигата на шампионите, триумфот во Премиер лигата е утеха за тимот на Пеп Гвардиола.

Извршниот директор на Манчестер Сити, Феран Соријано во последната изјава за медиумите зборуваше дека Реал Мадрид со многу среќа ја освоил Лигата на шампионите.

„За нас е најважно првенството. Првенството го освојува тој што бил најдобар во текот на сезоната. Трофејот во ЛШ секако дека е нешто што го посакуваме, но овој турнир е поврзан е со среќата и затоа не сме опседнати со него“.

„Луѓето многу зборуваат за успехот на Реал Мадрид во последните сезона, но мислам дека нема да претераме ако кажеме дека тие имаа многу среќа. Заслужија да изгубат уште против Челзи, а потоа и со ПСЖ и Ливерпул, меѓутоа среќата беше на нивна страна“, изјави Соријано.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...

„ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“: Ќе наврнат над 40 литри воден талог, Попоски ги предупредува граѓаните, еве каде е најкритично!

Метеорологот Славчо Попоски предупредува дека поројно врнежи од дожд доаѓаат во земјава. Тој истакна дека во текот на денешниот ден на многу места во Македонија...

ВИДЕО: Маж загина набоден од бик на традиционалниот фестивал во Валенсија

Еден човек им подлегнал на повредите откако бил набоден од бик за време на фестивал во источна Шпанија, соопштија денеска властите. Жртвата, која не е именувана,...