ДУИ им се заблагодари на граѓаните за довербата

Со завршувањето на првиот круг од локалните избори, Демократската Унија за Интеграција изразува голема благодарност до сите гласачи и поддржувачи за дадената поддршка во овој изборен циклус, со што партијата стана апсолутен победник.

Демократската Унија за Интеграција оценува дека кампањата на овие локални избори беше мирна и демократска, покажувајќи на тој начин високи европски вредности, додека исто го сметаме и за вчерашниот ден каде изборниот процес помина на најдобар можен начин.

Сметаме дека зелената агенда, како ново поглавје со која Демократската Унија за Интеграција ја започна кампањата за локалните избори, беше многу добро прифатена од граѓаните и наиде на поддршка, како гаранција за подобар живот и посигурна иднина.

Во споредба со локалните избори во 2017 година, Демократската Унија за Интеграција забележа значително зголемување на бројот на гласови во сите општини и очекуваме потврда на победата во вториот круг.

Демократската Унија за Интеграција, на овие локални избори во првиот круг победи во три (3) општини, додека води речиси во сите други општини пред вториот круг од изборите.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...