ДУИ со комплетна нова листа на кандидати за советници во Советот на општина Тетово

Демократската унија за интеграција вчера ја поднесе кандидатската листа за советници во Советот на општина Тетово за изборите што се очекуваат да се одржат на 20-ти август годинава.

Демократската унија за интеграција на овој изборен циклус доаѓа со комплетна нова листа на кандидати за советници од различни профили.

Во продолжение Ви ја пренесуваме комплетната листа на кандидати за Советници во општина Тетово:

 1. Фатон Ахмети (Носител на листа)
 2. Ветон Мурати
 3. Теута Абази
 4. Амет Реџепи
 5. Емин Велија
 6. Линдита Јахјаи
 7. Шпреса Ќазими
 8. Фитим Мустафи
 9. Кујтеса Бајрами
 10. Сали Елмази
 11. Лиридон Диша
 12. Фатиме Лика
 13. Гезим Бафќари
 14. Лилберт Мемети
 15. Рамије Даути
 16. Кренар Бериша
 17. Луиза Алија
 18. Наим Ајдини
 19. Арбноре Дехари
 20. Елвира Лимани
 21. Артан Ејупи
 22. Наиле Дурмиши
 23. Алајдин Авзиу
 24. Арменд Фазлиу
 25. Мерита Мустафаи
 26. Ендрин Кадриу
 27. Беким Смаили
 28. Нора Муареми
 29. Рабије Мурат
 30. Бајрам Реџепи
 31. Ештреф Дехари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...