Џеј Ло и Бен Афлек на меден месец, еве кој им прави друштво (ФОТО)


Џенифер Лопез и Бен Афлек од ден на ден покажуваат дека обновените врски со поранешните партнери можат да бидат успешни! Имено, тие изгледаат позаљубено од било кога, а венчавката ја прославија со романтично патување во Франција.

Во Париз ќе бидат придружувани од ќерките на Бен од првиот брак – Вајолет (16) и Серафина (13).

Минатата сабота славниот пар се заколна на вечна љубов во Лас Вегас.

Џенифер на венчавката облекла два фустани и го зела презимето на нејзиниот сопруг, што воопшто не ги израдувало нејзините обожаватели.

ТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Огромен пожар во фабрика во Осиек: Да не се излегува, може да има канцерогени материи

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанија во населбата Бријест во Осиек. Пластична маса и амбалажа гори, извести полицијата. Децата од...

Вјоса Османи за Си-ен-ен: Ако не се соочи со мерки, Србија би можела да го повтори насилството врз остатокот од регионот

Одговорноста за нападот во Бањска ја презеде поранешниот потпретседател на Српската листа, Милан Радоичиќ, кој во вторникот беше сослушан во белградското обвинителство, но косовската...

(Видео) Автобусот кај Венеција паднал од височина од 30 метри

Дваесет и едно лице загина, меѓу кои две деца, а 15 се повредени, од кои пет потешко, кога автобус со туристи падна од надвозник...

Трагедија во Нови Сад, човек паднал од кран и починал на лице место

Непознат маж паднал од кран на голема височина во Нови Сад и починал на лице место. Брзата помош веднаш интервенирала. „На лице место е констатирана смрт“,...

Битиќи и Бектеши на средби во ЕБРД: Поддршка за реализација на енергетски проекти за забрзана енергетска трансформација

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, и министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, во Лондон, остварија средба со генералната директорка во Европската банка за...