Џеј Ло воодушеви во цветен фустан – одлична комбинација за летните денови (ФОТО)

Џенифер Лопез во последните денови беше цел на папараците и поради венчавката со Бен Афлек и поради нејзиниот стајлинг кој е вистинска модна инспирација.

Џенифер пред неколку дена со семејството го посетила Капри, популарното одморалиште во Италија, а за нејзините модни изданија и понатаму се зборува.

Таа се појави во светло син фустан со прерамки, кој имаше машнички како украс, а цветниот дезен му даде посебен шмек на овој аутфит.

Со цветниот фустан госпоѓа Афлек избра чанта Хермес и високи потпетици.

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...