Ексфудбалерот на Ајнтрахт, Фенин истепан од навивачите во Барселона

Голден Стејт, Јута, Филаделфија и Минесота остварија победи на стартот на НБА плејофот потврдувајќи ја својата фаворитска улога.

Денвер нагетс, и покрај одличната партија на актуелниот МВП на лигата, Никола Јокиќ, кој заврши со 25 поени 10 скока и 6 систенции загуби убедливо со 123:107 од Голден Стејт вориорс. Од другата страна Џордан Пул им даде 30 поени на Нагетс, 19 додаде Клеј Томпсон, а по 16 имаа Ендру Вигинс и Стеф Кари. Освен првата четвртина, која беше израмнета, Вориорс беа доминантни.

Далас маверикс, без повредениот Лука Дончиќ, пружи одличен отпор против фаворитите Јута, но на крајот загуби со 99:93. Мичел со 32 поени беше најдобар за гостите, Бојан Богдановиќ додаде 26, додека за Далас најдобар беше Брансон со 24 поени.

Минесота, пак, со 130:117 ги победи Мемфис гризлис предводени од Ентони Едвардс, кој во својот прв меч во пејофот имаше 36 поени, а одличен беше и Карл-Ентони Таунз со 29 поени и 13 скока.

Филаделфија и покрај слабата партија на Ембид, имаше убедлива 131:111 победа над Торонто, откако Макси уфрли 38 поени, Херис додаде 26, а Џејмс Харден имаше 22 поени и дури 14 асистенции.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...