Експлозија во хемиска фабрика во Словенија, има повредени


Оваа недела во Пула започна снимањето на серијата „ФБИ: Интернационал“, поддржана од Дик Волф и Дерек Хас. Дик Волф, меѓу другото, е познат по познатата серија Law and Order, како и низа други достигнувања, а FBI International е продолжение на франшизата за ФБИ, која се фокусира на акции надвор од САД, пишува „Вечерњи лист“.

Акционите сцени се снимаат во центарот на градот и пред арената Пула, а поради пукотниците кои одекнуваат во градот, многумина минувачи кои не знаеле дека се снима серијата почнале да бегаат.

Дејствието на серијата се одвива во Пула, каде што се снима, а главните улоги ги толкуваат Лук Клајнтанк, Хајда Рид, Картер Редвуд, Ванеса Видото и Александра Пол, кои гледачите ќе имаат можност да ги видат во улогите на елитните агенти на ФБИ.

Во серијата беа ангажирани и повеќе од 300 локални статисти кои мораа да поминат низ кастинг, односно аудиција, што предизвика голем интерес уште првиот ден.

Инаку, американската крими серија која е спин оф на серијата „ФБИ“ треба да почне да се емитува кон крајот на септември годинава, но се уште не знаеме која од телевизиските куќи ќе ја купи.

Серијата моментално има просечна оцена од 6,3 / 10 на интернет базата на податоци за филмови, пренесуваат медиумите.

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...