Џенифер Лопез на медениот месец изненади многумина со еден детал од стајлингот (ФОТО)


Новопечениот брачен пар Џенифер Лопез и Бен Афлек продолжуваат да уживаат во убавината на Париз за време на нивниот меден месец. Неодоливите и познати како Бенифер, отишле да го посетат Лувр, а потоа да купуваат во локалните продавници.

Во оваа прилика го издвојуваме шармантното издание на Џеј Ло, која додека се шеташе рака под рака со својот сопруг, воодушеви со својот изглед во миди памучна кошула-фустан од кралско сина боја, дизајнирана од Александар Меквин, која ја истакна нејзината витка фигура и младешки изглед.

Стајлингот е беспрекорно комплетиран со платнена чанта „Диор“ и големи очила за сонце.

Сепак, детаљот кој е пријатно изненадување е нејзиниот избор на обувки со овој фустан – ни се чини дека Џен за прв пат по долго време облекла балетанки! Иако сака платформи и ретко носи рамни чевли, ова е јасен доказ дека на одмор потполно се опуштила и ужива во секој момент од медениот месец.

ТОП ВЕСТИ

Бајден: Федерална помош за државата Мисисипи по торнадото

Американскиот претседател Џо Бајден одобри федерална помош за поддршка на државата Мисисипи откако беше погодена од торнадо во кое загинаа 26 луѓе, соопшти денеска...

Австрискиот претседател Ван Дер Белен и претставници на 30 компании во вторник во Македонија

Во вторник го дочекуваме австрискиот претседател Александар Ван Дер Белен како дел од западнобалканската политичко економска турнеја. Во делегацијата со Ван Дер Белен ќе...

Средба Рама-Курти во Тирана

Косовскиот премиер Албин Курти, кој денеска е во посета на Тирана, по средбите со шефот на државата Бајрам Бегај и претседателката на парламентот Линдита...

Спасовски: Детектирана е криминална група во однос на лажните дојави за бомби, тие речиси и да престанаа по донесување на новите протоколи

Во интервју за Радио Слободна Европа, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање во врска со придобивките од новите Протоколи за постапување...

НАТО- Руската нуклеарна реторика е опасна и неодговорна

НАТО во неделата ја критикуваше Русија за нејзината „опасна и неодговорна“ нуклеарна реторика, еден ден откако рускиот претседател Владимир Путин рече дека Русија ќе...