Џенифер Лопез се омажи за Бен Афлек во Лас Вегас

Џенифер Лопез и Бен Афлек стапија во брак. Популарниот пар ги изненади фановите откако објави дека се венча во Лас Вегас на мала церемонија.

2-годишната пејачка сподели неколку фотографии од свадбената ноќ и објави дека ќе го земе презимето на 49-годишниот актер. Во нејзината порака до обожавателите се вели:

Љубовта е убава. Љубовта е добра. И испадна дека љубовта е трпелива. 20 години трпелива.

Токму тоа што го посакувавме. Синоќа одлетавме до Вегас, чекавме во ред за дозвола за брак со четири други парови, сите на исто патување до светската метропола на свадбите…

…Со најдобрите сведоци кои можете да си ги замислите, фустан од стар филм и сако од плакарот на Бен, си ги прочитавме заветите во мала капела и си ги дадовме прстените кои ќе ги носиме до крајот на нашите животи…

…Кога љубовта е вистинска, единствено што е важно во бракот е што се имаме еден со друг и ветувањето да се сакаме, да се грижиме, да се разбираме, да бидеме трпеливи и добри еден со друг. Го имавме тоа. Најдобрата ноќ во нашите животи…

…Во право се кога велат „сè што ти е потребно е љубов“. Благодарни сме што ја имаме во изобилие, како и што имаме ново неверојатно семејство со пет прекрасни деца и живот на кој гледаме со нетрпение…

Со љубов,

Г-ѓа Џенифер Лин Афлек

Љубовната приказна на Џенифер и Бен, познати и како Бенифер, трае две децении. Тие се верија во април годинава, 18 години откако ја раскинаа првата свршувачка.

ТОП ВЕСТИ

Вјоса Османи за Си-ен-ен: Ако не се соочи со мерки, Србија би можела да го повтори насилството врз остатокот од регионот

Одговорноста за нападот во Бањска ја презеде поранешниот потпретседател на Српската листа, Милан Радоичиќ, кој во вторникот беше сослушан во белградското обвинителство, но косовската...

(Видео) Автобусот кај Венеција паднал од височина од 30 метри

Дваесет и едно лице загина, меѓу кои две деца, а 15 се повредени, од кои пет потешко, кога автобус со туристи падна од надвозник...

Трагедија во Нови Сад, човек паднал од кран и починал на лице место

Непознат маж паднал од кран на голема височина во Нови Сад и починал на лице место. Брзата помош веднаш интервенирала. „На лице место е констатирана смрт“,...

Битиќи и Бектеши на средби во ЕБРД: Поддршка за реализација на енергетски проекти за забрзана енергетска трансформација

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, и министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, во Лондон, остварија средба со генералната директорка во Европската банка за...

Српската полиција го уапси Милан Радоичиќ

Поранешниот претседател на Српската листа минатата недела одговори на поканата на државните органи на Србија и даде изјава за околностите за трагичниот настан во...