Ќерката на Тончи Хуљиќ е новата љубов на Петар Грашо/ ФОТО | Вечер …1963


Храватскиот пејач Петар Грашо има нова љубов. По раскинувањето на долгогодишната врска со Данијела Мартиновиќ, срцето на Грашо го зароби 14 години помладата Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ.

Иако се само неколку месеци заедни, Хана од неодамна живее заедно со Петар Грашо во неговиот стан во загреската населба Бундек, кој се наоѓа на само неколку метри од зградата во која живее неговата поранешна партнерка, Даниела Мартиновиќ, објави „Слободна Далмација“.

Врската на Хана со Петар Грашо, добила благослов од нејзините родители,  родителите на пејачот биле изненадени од неговиот избор, но и тие со симпатии ја прифатиле 31-годишната Хана.

Според хрватските медиуми, Хана им се пофалила на блиските пријатели дека е многу среќна и дека има голема желба наскоро да добијат дете.

„Ако се тие среќни, а колку што гледам се, тогаш и ние како родители сме среќни“, рекол Тончи Хуљиќ за новата љубовна врска на неговата ќерка која тргна по неговите стапки во музичките води.

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...