Евролига: „Кралевите“ патуваат со 2:0 во Израел

Одлуката за иднината на Килијан Мбапе може да биде донесена откако Пари Сен-Жермен ќе ја потврдат француската титула, вели тренерот Маурисио Почетино.

Околу Мбапе постојат многубројни шпекулации, откако прво се тврдеше дека неговиот слободен трансфер во Реал Мадрид е веќе „решена работа“, пред тој неодамна да изјави дека има „нови детали“ околу неговата иднина.

ПСЖ викендов може да ја освои титулата со освоен поен против Ленс, и Почетино вели дека би сакал Мбапе да остане, но дека одлуката ќе биде негова.

„Како тренер, ситуацијата не е моја грижа, морате да го разберете тоа. Тоа не е само во Париз, туку во сите клубови. Не е првпат да има ваква ситуација со фудбалери и како тренер мораш да се адаптираш. Себично, секако, сакам тој да остане, да го однесам на одмор, дома на гости и да го заддржам во клубот. Се работи за преговори. Одлуката ја носат различни страни. Кога сезоната ќе биде завршена, објективните цели остварени, тогаш ќе дојде и до одлука“, изјави Почетино.

ТОП ВЕСТИ

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Неверојатна сцена синоќа доживеале цариниците во Градина. Имено тие ја отвориле хаубата на еден автомобил и внатре виделе жена скриена меѓу моторот и ладилникот...

Почнува летното сметање на времето

Стрелките на часовникот ноќеска во два часот ќе покажуваат три часот. Со промената на сметањето на времето почнува летното сметање на времето и ќе...

Груби: Не сметам, знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени 

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со изјавите шшто доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ дека на власта и недостигаат 10 пратеници за усвојување на уставните измени,...

Ал Пачино на романтична вечера со 54 години помладата партнерка (ФОТО)

Холивудскиот актер Ал Пачино ужива во љубовта со пет децении помладата партнерка. Ал Пачино е снимен за време на романтичен состанок со неговата 54...