Фабрегас спетакуларно пречекан во Комо


Шпанскиот фудбалер Цеск Фабрегас ја продолжи кариерата во Серија Б, каде што ќе го носи дресот на Комо.

Клубот денеска соопшти дека потпишал договор со поранешниот играч на Барселона, Челси и Арсенал.

Фабрегас во текот на кариерата стана двапати европски шампион и еднаш светски првак со Шпанија, а ги има освоено Ла Лига, Премиерлигата, ФА-купот и Лига Европа.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...

Шетала гола на улица со денови: Популарна актерка сместена на психијатрија (ФОТО)

Тинејџерската филмска ѕвезда Аманда Бајнс со денови бесцелно талкала низ улиците на Лос Анџелес, а потоа почнала да се шета целосно гола, по...

Битиќи со порака до компаниите: Не стравувам од вештачко враќање на цените, граѓаните нема да ја плаќаат цената

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, потенцира дека не стравува од вештачко враќање на цените на производите што сега се со замрзнати вредности. „Првите позитивни...