Фирмино ќе оди кај Џерард во Астон вила?


Иако во последните неколку години беше еден од клучните фудбалери на Ливерпул, Роберто Фирмино може да замине во Астон вила кај Стивен Џерард во обид да добие повеќе време на теренот.

30-годишниот Фирмино, кој во моментов е во аут со позитивен тест на коронавирусот, го загуби стартното место од Португалецот Диого Жота и пред јануарскиот преоден рок, поранешниот ирски фудбалер Тони Каскарино вели дека има контакти со Вила за трансфер.

„Мислам дека Вила ќе тргнат по еден голем фудбалер на Ливерпул и мое мислење е дека тоа ќе биде Фирмино. Менаџерите сакаат да се враќаат во клубовите каде што работеле, а Дени Ингс не е доволен за Вила. Со фудбалер од калибарот на Фирмино, Џерард ќе може да го гради карактерот на клубот и ќе донесе голем играч“, вели Каскарино.

ТОП ВЕСТИ

МНР на Косово ги повика граѓаните да избегнуваат преминување низ Србија

Косовското Министерство за надворешни работи и дијаспора апелираше до граѓаните на Косово да избегнуваат преминување преку Србија, поради ситуацијата на север во државата. „Поради ситуацијата...

Ахмети го посети семејството на Хашим Тачи: Гордо ќе го пречекаме како победник

Лидерот на ДУИ Али Ахмети го посети семејството на поранешниот косовски претседател Хашим Тачи, кој е обвинет од хашкиот трибунал за воени злосторства за...

Ѓоковиќ водеше „жестока војна“ со Давидович Фокина, но обезбеди осминафинале во Париз

Новак Ѓоковиќ успеа да обезбеди осминафинале на Ролан Гарос и тоа откако ја оправда фаворитската улога во дуелот со Алехандро Давидович Фокина. Голема битка се...

Три лица загинаа во сообраќајка кај Кадрифаково, меѓу нив и 15-годишно девојче

Три женски лица го загубија животот, а уште четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Штип - Миладиновци...

Путин поттикнува немири на Балканот како нов фронт во неговата војна против Западот

ДРАГАН МИШЕВ Путин подготвува нов фронт во неговата војна против Западот. За таа цел се чини дека нема подобра опција од тоа да поттикнува...