(ФОТО) Бекамови летуваат на Јадранот, роденденот на ќерката го прославија во луксузна вила

Викторија и Дејвид Бекам се одмараат во Хрватска со своите деца, а според локалните медиуми, славниот пар престојува во луксузниот комплекс Lopud 1483 во Лопуд.

Викторија и Дејвид Бекам се одмараат во Хрватска со своите деца, а според локалните медиуми, славниот пар престојува во луксузниот комплекс Lopud 1483 во Лопуд.

Таму го прославија и 11-от роденден на својата ќерка Харпер, а на Инстаграм објавија фотографија од прославата.

Дубровничкиот весник пишува дека пред комплексот Лопуд 1483 има чувар. Тоа е поранешен францискански манастир што го обновила грофицата Франческа фон Хабсбург и денес е една од врвните локации на Јадранот. Во рамките на комплексот има и Света градина.

Изнајмувањето на луксузен комплекс за еден ден чини 10.000 евра за десет лица, а цената на едно ноќевање е околу 1.400 евра. Познатиот пар неодамна посети ресторан на островот Шипан.

Викторија и Дејвид неодамна ја прославија 23-годишнината од бракот. По тој повод, Викторија му посвети објава на Инстаграм на својот сопруг.

“Велат дека не е смешен, велат никогаш не се насмевнувам, велат нема да издржиме. Денес славиме 23 години брак. Дејвид, ти си моето сè, те сакам многу”, напишала таа.

Двојката се запознала во 1996 година, а една година подоцна почнале да излегуваат. Тие се венчаа во 1999 година и имаат четири деца: Бруклин, Ромео, Круз и Харпер.

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...