(ФОТО) Цела естрада на свадба кај Миро: Елегантна невеста и необична веселба во Штип

Поранешниот ТВ водител на естрадниот магазин „Бекстејџ“, а денес водител на Г- Карпет, Миро Кацаров викендов направи свадбена веселба со својата избраничка Ивана

На свадбата која беше налик забава и се одржа во дискотека во родниот град на Миро, Штип.

Миле Кузмановски, Слаткаристика, Ивона Јо, Бока Конга се само дел од музичарите кои ја кренаа атмосферата на едно повисоко ниво.

Невестата беше елегантна во блескав сирена фустан со длабоко деколте, додека младоженецот избра црнобел костум.

 

ТОП ВЕСТИ

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...