(ФОТО) Крушево се подготвува за прославата за Илинден

Крушево вечерва се подготвува за прославата за најважниот празник во градот, Илинден.

Музичката прослава започнува од 20.30 часот со настап на операта, балетот, ,,Танец” и балерината Ивана Коцевска пред споменикот Илинден. Подоцна свој музички перформанс ќе имаат Тамара Тодевска, Викторија Лоба, Наде Талеска и Виктор Апостоловски.

Денот ќе се заокружи со сцени од Крушевската Република и импровизиран напад врз градот.

ТОП ВЕСТИ

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...

Шетала гола на улица со денови: Популарна актерка сместена на психијатрија (ФОТО)

Тинејџерската филмска ѕвезда Аманда Бајнс со денови бесцелно талкала низ улиците на Лос Анџелес, а потоа почнала да се шета целосно гола, по...

Битиќи со порака до компаниите: Не стравувам од вештачко враќање на цените, граѓаните нема да ја плаќаат цената

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, потенцира дека не стравува од вештачко враќање на цените на производите што сега се со замрзнати вредности. „Првите позитивни...