ФОТО: Новата викендица на Сталоне, чини 18,2 милиони долари


Познатиот актер има луксузна викендичка во популарен дел на Лос Анџелес каде живеат многу јавни личности.

Силвестер Сталоне купи имот во луксузната зона на Лос Анџелес пред неколку месеци, а за овaa викендица издвои 18,2 милиони долари.

Актерот и неговата сопруга прво живееле во луксузна вила на Беверли Хилс, а потоа ја продале за 58 милиони долари на пејачката Адел.

Потоа се преселиле на Флорида, кога купиле вила во Мајами за 35 милиони долари. Сепак, актерот решил да купи викендица, па во неа вложил 18,2 милиони долари.

Луксузниот простор се наоѓа во делот на Лос Анџелес, Хајден Хилс, кој е заштитен од јавноста и покриен со камери, каде живеат многу јавни личности, меѓу кои Џастин Бибер, Бритни Спирс, Дрејк, а од неодамна и Вил Смит.

Викендицата на познатиот актер има дури 970 метри квадратни и се наоѓа на 2,6 хектари. Покрај главната вила има и помошна гостинска куќа, покрај базен и штала за коњи. Главната куќа, односно викендицата има четири спални соби и шест бањи. Имено, секоја спална соба има сопствена бања, а има и пространа кујна со гранитни пултови.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...