(Фото) Претседателот Пендаровски со сопругата на вечера со шпанскиот Крал Фелипе VI и кралицата Летиција

Македонскиот претседател Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска синоќа беа меѓу гостите на вечерата во организација на Кралот на Шпанија, Фелипе VI и неговата сопруга, Кралицата Летиција во рамки на дводневниот Самит на НАТО во Мадрид.

Претседателот Пендаровски со канадскиот премиер Џастин Трудо
Претседателот Пендаровски и сопругата Елизабета Ѓоргиевска со придружба во Кралската палата во Мадрид
Претседателот Пендаровски и неговиот француски колега, Макрон

„Вечерва со сопругата Елизабета Ѓоргиевска присуствувавме на свечената вечера, која во чест на лидерите на земјите-членки на #НАТО, учесници на Самитот, ја приредија Кралот на Шпаниja Н.В. Фелипе Шести и неговата сопруга Кралицата Летиција. #NATOSummit #RoyalPalaceMadrid“, напиша претседателот Пендаровски на Фејсбук.

 

ТОП ВЕСТИ

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...