(Фото) Рики Мартин позира гол на плажа: „Добредојдени сте“

Порториканскиот пејач Рики Мартин направи фотосесија на плажа на која позира угол гол.

Фотографиите ги сподели на социјалните мрежи.

51-годишниот пејач ја покажа својата гола фигура на Бахамите. Рики Мартин веќе неколку дена се релаксира покрај океанот.

 

„Се обидувам да избегнам бели ленти на моето тело. Ви благодарам и добредојдени сте“, напиша пејачот. 

Обожавателите се воодушевени од фигурата на Рики и пишуваат за тоа во коментарите.

„Каков убав човек“, „Кул! Ова е многу работа и волја! Посакувам да можам и јас…“, „Одлична фигура“, „Изгледаш супер“, напишаа фановите.

Популарната пејач има четири деца. На 31 декември 2018 година, уметникот доби ќерка, која ја именуваше Лусија, а во есента 2019 година се дозна за нов додаток во семејството – се роди неговиот син Рен. Рики Мартин има и два близнаци: Валентино и Матео.

Рики Мартин никогаш не криел дека не жените, туку мажите му се слабост, а децата се од сурогат мајка, на која секогаш јавно и се заблагодарува за децета што му ги раѓа, но не ја именува жената.

ТОП ВЕСТИ

Петровска – Грам: Враќање на политичкиот дијалог меѓу Белград и Приштина за да се спречи натамошна ескалација

„Инцидентот и тоа што се случува таму нема директно влијание и од информациите со кои досега располагаме и кои ги разменуваме не влијае на...

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...