Фудбалерите излегоа „на бис“ пред хотелот, а фановите им се поклонија (ФОТО)

Топспорт во Палермо,

Никола Ѓуровски

Стефан Ристовски е фудбалерот кој можеби го доби најголемиот „товар“ по повлекувањето на Горан Пандев од репрезентацијата, капитенската лента, и фудбалерот на Динамо Загреб достојно го носи тој товар.

По победата во Палермо,Ристовски вели дека, секако, ќе одиме на победа и во Португалија.

„Не знам што се случи, но знам дека го елиминиравме европскиот првак. Сега одиме за Португалија, и секако одиме на победа. Сакам да доживеам и нас да не дочекаат на плоштад“, вели Ристовски по лудиот меч.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ ќе одбележува 21 години во „Александар Палас“, Шекеринска една од говорниците

емократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ја одбележува 21-годишнината од формирањето. Раководството на партијата, предводено од лидерот Али Ахмети и членови на партијата ќе...

Седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Во Собранието денеска ќе се одржат седници на две собраниски комисии и Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија. На дневен...

Тројца кинески астронаути се вратија на земјата

Кинеските астронаути од вселенското летало Шенжу-15 безбедно се вратија на Земјата во недела, 4 јуни, по мисијата на кинеската орбитирачка вселенска станица која траеше...

Претседателот на Естонија Алар Карис во Албанија од 7 до 9 јуни

Претседателот на Естонија, Алар Карис, од 7 до 9 јуни ќе престојува во Албанија на покана на претседателот на таа земја Бајрам Бегај, пишува...

(Фото) Џенифер Гарнер, бившата жена на Бен Афлек ги однесе децата на Џеј Ло во Дизниленд

Однесувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек  на јавни настани поттикна гласини дека има проблеми во нивната врска. Можеби неочекувано многу за нивната врска...