Фудбалерот на Челзи сакаше да изведе „пененка“, па сега му се сме цел свет🎥


Фудбалерот на Челзи, Конор Галагер стана мета на потстмев  поради начинот на кој го изведе пеналот за време на пријателски натпревар против Шарлот.

Галагер зад себе има одлична сезона, во која како позајмен играч од Челзи настапуваше во Кристал Палас.

Меѓутоа, за да се наметне во тимот на Тухел, ќе треба да се потруди повеќе, особено после овој пенал.

Англичанецот се реши за „паненка“ но биеше очајно, па денес му се смее цел свет.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...