Фустаните кои ги носи Џеј Ло спас за топлите денови (ФОТО)


Џенифер Лопез секогаш не воодушевува со своите комбинации на облека. Без разлика дали се подготвува за настап или за едноставна дневна прошетка, оваа латино дива ретко греши при изборот на гардероба.

Бидејќи нè очекуваат топли сончеви денови, за жената нема ништо подобро од лесни летни фустани кои, се разбира, можат убаво да се стилизираат за секоја пригода. Во продолжение погледнете два фустана на Џенифер Лопез идеални за дневна варијанта.

1. Шарен долг фустан е идеален за дневна прошетка. Меѓутоа, доколку ја стилизирате косата и направите пунџа, овој фустан, секако, може да се носи и навечер.

2. Долгиот бел фустан е и вистинскиот избор за сончевите денови, а Џенифер Лопез знае да направи аутфит со стил и од најобичен фустан.

 

 

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...