Гави ќе добие двојно поголема плата, но и отштетна клаузула од една милијарда евра


Ливерпул утревечер на „Енфилд Роуд“ го пречекува Тотенхем во трката за шампионската титула во Премиерлигата, а менаџерот Јирген Клоп доби прашање и за Реал Мадрид, ривалот во финалето на Лигата на шампионите.

„Некои можеа и да го исклучат телевизорот. Манчестер Сити беше речиси финалист, го делеа неколку минути од финале. Но, фудбалот е навистина непредвидлив. Реал Мадрид е врвен тим, тие ги елиминираа ПСЖ, Челси и Сити. Од таа гледна точка, сигурно заслужија да бидат дел од финалето. Но, дотогаш има доволно време и ние ќе се подготвиме. Сега сме фокусирани на Тотенхем и на трката за титулата во Англија“, изјави Јирген Клоп.

Ливерпул на четири кола до крајот има бод негатива во однос на лидерот Манчестер Сити.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...