Груби: Собранието ги изгласа сите закони за побрза и поевтина изградба на Коридорот 8 и 10-Д!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална фејсбук страна соопшти дека денеска Собранието на Република Северна Македонија ги изгласа потребните законски измени за изградба на најголемиот инфраструктурен проект во земјата, изградба на Коридорот 8 и 10 д.
Вооедно, Груби им се заблагодари на сите пратеници и граѓани за поддршката.
Целосна објава:
Како што и реков: пушката топ нека им стане, но оваа работа НЕ ЗАСТАНУВА!
Собранието ги изгласа сите закони за побрза и поевтина изградба на Коридорот 8 и 10-Д!
Им благодарам на пратениците и граѓаните за големата поддршка на најголемиот проект во историјата на државата!

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...