Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби во Топ Тема, додавајќи дека веќе месец и пол имаат активности во огранокот во Чаир, на состаноците со подограноците имавме повеќе од 200-300 луѓе.

На прашањето каков ќе биде понатаму односот кон Огенните и кон нивните барања, кои рекоа дека не биле поканети на синоќешниот настан, Груби признава дека има несогласувања во ДУИ и истакна: „Јас не барам покана за да влезам или излезам од дома, зошто треба да има посебна покана посебно за претседател на огранок или прв човек на општина“.

Прашан кого ќе однесе ураганот, тој рече дека не не знае зошто се поистоветуваат Огнените со тоа но, „знаете јазикот од каде што боли забот, но никој не би се поистоветил ако има чиста совест“, рече Груби.

„Јас на крајот од мојот говор со тунелот и светлото реков дека има светло на крајот на тунерот, но можеби тоа може да значи дека доаѓа друг воз, а господинот Али Ахмети рече дека не се воз туку сме ураган којшто носи се пред себе во однос на луѓето на победите…“, објасни во Топ Тема, првиот вицепремиер Артан Груби.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...