Гудељ ѝ го честиташе роденденот на Цеца: Објави досега невидена фотографија


Момчето на Анастасија Ражнатовиќ, фудбалерот Немања Гудељ, ѝ испрати роденденска честитка на популарната пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ

Немања ѝ го честиташе роденденот на Цеца со кратка порака на англиски јазик со емотикон од срце.

Фудбалерот во оваа прилика објави фотографија направена на роденденот на Анастасија, која досега не сме имале можност да ја видиме.

Да потсетиме, Цеца за прв пат го запозна момчето на Анастасија ден пред нејзиниот роденден, кога тој со семејството дошол во домот на Ражнатовиќ.

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...