Гвардиола ги демантира информациите за Нејмар


Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги демантираше информациите на „Паризиен“ дека клубот ја отфрлил можноста да го замени Бернардо Силва за Нејмар.

„Жал ми е за „Паризиен“, но тоа не е вистина. Жал ми е за нив, но информациите што ги добија беа погрешни. Нејмар е одличен играч и, колку што знам, тој е исто така неверојатно добра личност. Според вас, Сити купува по 150 играчи секое лето и тоа не е точно. Жал ми е за Нејмар, секако“, прокоментира Гвардиола.

„Првите впечатоци за Хулијан Алварез, Калвин Филипс, Ерлинг Халанд и Стефан Ортега се доста добри, изгледаат како добри личности. Да се ​​има добра атмосфера во соблекувалната е поважно од тактиката. Постепено ќе ги интегрираме. Тоа нема да се случи за ден или два. Не треба да ги ставаме овие играчи под преголем притисок“, додаде Гвардиола.

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...