Халанд ги излажа фановите на Сити за тоа кој е негов фудбалски идол 🎥


Ерлинг Халанд како големо засилување пристигна во Манчестер Сити каде што ќе биде новата „деветка“ и ќе се обиде да му помогне на тимот да освојува трофеи.

Меѓутоа неговата изјава на претставувањето баш и не беше најдобро прифатена од фановите на „граѓаните“. Можеби во прв момент да беше, но не потоа кога беше откриено дека Норвежанецот не ја зборува вистината.

Еден од фановите му постави прашање на Халанд кој бил негов најголем идол. Откако малку размисли Халанд го кажа Серхио Агуеро, иконата на Сити. Во продолжение од изјавата додаде и дека има голема колекција дресови од Аргентинецот.

Меѓутоа по оваа изјава фановите на социјалните мрежи го потсетија што зборуваше пред две години. Тогаш Халанд не криеше дека негови идоли се Роналдо и Ибрахимовиќ. Сепак, на претставувањето веројатно му беше незгодно да кажеш дека идоли тие се легенда и поранешен играч на градскиот ривал.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...