Ибраими со големи зборови за неговиот братучед: Адеми е „алфа и омега“ во Динамо


Поранешниот репрезентативец на Македонија, Агим Ибраими во интервју за хрватскиот портал 24сата“ зборуваше за Динамо Загреб и Арјан Адеми.

Познато е дека Ибраими е братучед со Адеми за кого вели дека е „алфа и омега“ во хрватскиот гигант. Освен тоа тој уште еднаш потврди дека Адеми одбил богата понуда од Саудиска Арабија за да остане во Загреб.

„Се пишува дека Динамо не е во форма, но навистина е тешко да играте во овој период од годината, посебно ако против вас имате послаб ривал. Таквите екипи секогаш се повеќе мотивирани и понекогаш знаат да направат проблеми на фаворитите. Не го кажувам тоа затоа што ми е братучед, но Адеми е „алфа и омега“ во Динамо“.

„Бев запознаен со големата понуда која ја доби од Саудиска Арабија, но се одлучи да остане во Динамо и да руши рекорди. Тоа е за почит, тешко дека некој друг ќе дојде до неговите достигнувања во Динамо“, изјави Ибраими.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...