Илон Маск најбогатиот човек во светот, го престигна Безос за цели 100 милијарди долари

Синот на поранешниот фудбалер Дејвид Бекам, Бруклин Бекам и неговата избраничка Никол Пелц конечно го кажаа судбоносното да.

Имено, тие вчера се венчаа на Флорида, а „Daily Mail“ објави ексклузивни фотографии.

Свадбата беше на Палм Бич, на имотот на таткото на неговата избраничка.

Според странските медиуми, вредноста на венчавката била проценета на неверојатни 103 милиони долари.

На оваа свадба присуствуваа бројни гости, а некои од нив се Ева Лонгорија, Марк Ентони, Мел Би, Том Брејди.

Откако медиумите шпекулираа дали Бруклин навистина решил да се смири, верениците се огласија на социјалните мрежи и потврдија дека решиле да го поминат целиот живот заедно.

Бидејќи Никол е Еврејка, имаше таква церемонија, пишуваат агенциите.

Нивниот прв танц беше придружен со песната „Only Fools Rush In“ од Елвис Присли.

Во пресрет на венчавката, Викторија Бекам му напиша искрена порака на својот син Бруклин во која им посака среќа и љубов.

ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерот Ковачевски, министерот Меџити и амбасадорката Агелер

Изјави на премиерот Димитар Ковачевски, министерот за здравство Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер по посетата на реновираниот дел на Универзитетската...

(ВИДЕО) Запалено градското собрание во градот Бордо на синоќешните протести во Франција

Според извештаите на француското МВР, на вчерашните протести ширум земјата излегле над еден милион луѓе, а поради немирите низ целата земја биле уапсени 80...

(Видео) Огромен пожар во Истанбул: Огнена стихија зафати хотел, две лица загинаа

Две лица загинаа, а уште две се повредени во пожар што рано утринава избувна во седумкатен хотел во Истанбул. Причината за пожарот засега не е...

24 години од бомбардирањето на НАТО врз Југославија

На 24 март 1999 г. НАТО без одлука на Советот за Безбедност на ОН, започна терористички напад врз СР Југославија. Најмладата жртва на агресијата...

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...