„Има проблем со тежината“: Како изгледа денеска некогашниот холивудски заводник (ФОТО)


Брендон Фрејзер (53) е актер кој најдобро се памети по улогата во Џорџ од џунглата. Оттогаш не сме го виделе со години.

Имено, Фрејзер беше холивудска икона во 1990-тите, а публиката ја освојуваше со својот специфичен шарм, автентичен изглед и извајани стомачни мускули. Споменатата улога на Џорџ го лансираше овој холивудски актер во ѕвездената слава уште во 1997 година, но по една деценија успех сепак реши да го забави темпото на работа, а до неодамна воопшто не се појавуваше во јавноста, ниту играше значајни улоги.

По 2010 година тој практично се повлече од светот на Холивуд, а најмногу се појавува само во помали продукции или телевизиски серии.

Забележливо е дека славниот актер денес изгледа сосема поинаку. Иако новата улога во филмот Whale бара актерот да има одредена тежина, многумина сметаат дека тој веќе некое време има проблем со тежината.

 

ТОП ВЕСТИ

Бајден: Федерална помош за државата Мисисипи по торнадото

Американскиот претседател Џо Бајден одобри федерална помош за поддршка на државата Мисисипи откако беше погодена од торнадо во кое загинаа 26 луѓе, соопшти денеска...

Австрискиот претседател Ван Дер Белен и претставници на 30 компании во вторник во Македонија

Во вторник го дочекуваме австрискиот претседател Александар Ван Дер Белен како дел од западнобалканската политичко економска турнеја. Во делегацијата со Ван Дер Белен ќе...

Средба Рама-Курти во Тирана

Косовскиот премиер Албин Курти, кој денеска е во посета на Тирана, по средбите со шефот на државата Бајрам Бегај и претседателката на парламентот Линдита...

Спасовски: Детектирана е криминална група во однос на лажните дојави за бомби, тие речиси и да престанаа по донесување на новите протоколи

Во интервју за Радио Слободна Европа, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање во врска со придобивките од новите Протоколи за постапување...

НАТО- Руската нуклеарна реторика е опасна и неодговорна

НАТО во неделата ја критикуваше Русија за нејзината „опасна и неодговорна“ нуклеарна реторика, еден ден откако рускиот претседател Владимир Путин рече дека Русија ќе...