Интер неколку недели без Де Фрај

Фудбалерот на Интер, Стефан Де Фрај, поради повреда на мускулот, ќе отсуствува од тимот неколку недели. Најверојатно ќе паузира до почетокот на наредниот месец, објавија италијанските медиуми.

Холандскиот репрезентативец, го пропушти натпреварот во неделата, против Торино (1:1). Медиумте пишувата дека би требало да биде подготвен за дербито со Јувентус на 3.април.

За разлика од Де Фрај, Марцело Брозовиќ, би требало да се врати во тимот за дуелот со Фиорентина. Брозовиќ исто така не играше во Торино.

Интер ќе ја пречека Фирентина во сабота. Интер се трети на табелата, пред нив се Наполи и лидерот Милан.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ ќе одбележува 21 години во „Александар Палас“, Шекеринска една од говорниците

емократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ја одбележува 21-годишнината од формирањето. Раководството на партијата, предводено од лидерот Али Ахмети и членови на партијата ќе...

Седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Во Собранието денеска ќе се одржат седници на две собраниски комисии и Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија. На дневен...

Тројца кинески астронаути се вратија на земјата

Кинеските астронаути од вселенското летало Шенжу-15 безбедно се вратија на Земјата во недела, 4 јуни, по мисијата на кинеската орбитирачка вселенска станица која траеше...

Претседателот на Естонија Алар Карис во Албанија од 7 до 9 јуни

Претседателот на Естонија, Алар Карис, од 7 до 9 јуни ќе престојува во Албанија на покана на претседателот на таа земја Бајрам Бегај, пишува...

(Фото) Џенифер Гарнер, бившата жена на Бен Афлек ги однесе децата на Џеј Ло во Дизниленд

Однесувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек  на јавни настани поттикна гласини дека има проблеми во нивната врска. Можеби неочекувано многу за нивната врска...