Иван се спасил држејќи се за топка цели 18 часа

По 18 часа поминати во водите на Егејското Море, 30-годишниот Македонец, Иван беше пронајден жив и спасен од страна на спасувачките екипи на Грција.

Трите момчиња на Халкидики го славеле роденденот токму на спасениот Иван.

Имено, како што и самиот Иван кажал за грчките медиуми, веднаш штом бил повлечен од струите забележал како покрај него се движи воздушна топка која успеал да ја дофати и да се држи за неа цели 18 часа и благодарејќи на неа успеал да остане над водата.

По третото момче се трага со бродови и хеликоптер, но во потрагата вклучени се и локалните рибари, во очекување сме на добри вести и за него.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...