Изградбата на делницата Дреново – Фариш, Бочварски: Вложуваме во изградба на нова, модерна и безбедна патна инфраструктура

Вложуваме во изградба на нова, модерна и безбедна патна инфраструктура.
Со премиерот Ковачевски и директорот Рустеми извршивме увид во изградбата на делницата Дреново – Фариш, дел на експресниот пат од Градско кон Прилеп, за која инвестираме преку 33 милиони евра.
Безбедно патување на нашите граѓани по модерна патна мрежа и брз проток на стока е наш примарен фокус со цел развој на домашната економија.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=491931705639284&set=pcb.491931982305923

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...