Како изгледа денес Алан од „Два и пол мажи“? Еве со што се занимава (ФОТО)


Серијата „Два и пол мажи“ е една од омилените меѓу припадниците на сите генерации, а речиси и да нема човек што не гледал барем една епизода.

Актерот Џон Крајер ја играше улогата на Алан Харпер во споменатата серија. Поконкретно, тој беше татко на момчето Џејк и брат на Чарли Шин.

Крајер пораснал во театар, бидејќи неговите родители биле актери од Бродвеј.

Првата филмска улога ја имал во 1986 година во тинејџерската комедија „Убавица во розово“, а потоа почнал да добива улоги.

Сепак, вниманието на јавноста го привлече само во серијата „Два и пол мажи“, а оваа улога дефинитивно му ја одбележа кариерата.

По снимањето на оваа серија, која траеше повеќе од една деценија, Џон напиша мемоари за сите работи што му се случија во текот на неговата триесетгодишна кариера.

Тој продолжи да глуми, но не се појавува многу често во јавноста, а многумина коментираат дека физички се променил многу.

Имено, Џон Крајер денес е ќелав, а пуштил и брада.

Како што пишуваат американските медиуми, актерот во последно време е политички активен, а доказ за тоа е што често гостувал во подкасти, каде што зборувал за различни општествени и политички теми.

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...