Карагер го брани Халанд: Сега ќе го критикуваат кловнови што никогаш не шутнале топка


Eрлинг Халанд баш и не се прослави на својот прв официјален натпревар во дресот на Манчестер Сити.

Норвежанецот во Комјунити Шилд против Ливерпул пропушти неколку добри прилики за да се запише во листата на стрелци, а на крајот „црвените“ славеа со 3:1. Ваквиот настап донесе многу критики на сметка на Норвежанецот.

Легендата на Ливерпул Џејми Карагер сепак застана во негова одбрана.

„Шегите на сметка на Халанд ќе бидат секаде после тоа негово пормашување, исто како што беше случај со Нуњез минатата недела. Сега ќе го критикуваат кловнови што никогаш не шутнале топка во животот“, порача Карагер.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...