Касано: Лудост е да платите 50 милиони евра за Ѕаниоло


Meдиумите во Италија пренесуваат дека Јувентус сериозно работи на доведување на Николо Ѕаниоло од Рома.

Сепак, легендарниот Антонио Касано смета дека тоа не е паметен потег. Касано го критикувше Ѕаниоло и според него има многу подобри опции во овој момент.

„Ѕаниоло не поседува доволен квалитет и не прави разлика на теренот. На негов возраст има многу подобри фудбалери на кои Јувенутс може да се фокусира. Ѕаниоло не знае да дрибла, не знае да асистира…Единствена предност му се физичките предиспозиции“.

„Никогаш не би платил 50 милиони евра за него, тоа е лудост“, изјави Касано.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...