Кејт Мидлтон фасцинираше во бел костум кој ѝ стоеше подобро од кој било фустан (ФОТО)


Кејт Мидлтон и принцот Вилијам заедно со нивната ќерка Шарлот присуствуваа на Игрите на Комонвелтот, пренесува „Експрес“.

Војвотката од Кембриџ за оваа пригода избра да облече бел костум од модната куќа „Александар Меквин“, а многу модни критичари го оценија ова издание како беспрекорно.

Костимот со појас беше многу шик и елегантен и ова е истиот костум што Кејт го носеше на Јамајка на кралската турнеја.

Белиот блејзер се продава за 1.640 евра, додека панталоните се 1.066 евра.

Оваа еднобојна комбинација Кејт ја спои со интересни балетанки од модната куќа „Алиша Таупе“, кои веќе ги носеше оваа година на Вимблдон.

Чевлите чинат 230 евра, а бидејќи Кејт ги носеше на Вимблдон, брзо се распродадоа.

Кејт уште еднаш ни потврди дека костумите можат да бидат и женствени парчиња и дека понекогаш можат да изгледаат подобро од фустан.

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...