Кејт Мидлтон го засени „Вимблдон“: Идеален фустан за секоја женска фигура, многумина ги забележаа прескапите детали


Сите љубители на тенисот го следеа финалниот натпревар помеѓу Новак Ѓоковиќ и Ник Кријос. А финишот на Вимблдон во живо го следеше кралското семејство – принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со синот Џорџ!

Секако, непосредно пред почетокот на играта, војвотката го привлече целото внимание на присутните со својот одличен стајлинг.

Имено, Кејт за оваа пригода избра „винтиџ“ комбинација која целосно го отсликува нејзиниот стил.

Таа носеше фустан во темна боја со бели точки, чиј крој одлично прилега на секоја женска фигура, бидејќи е исечен на половината. Декориран е со прекрасен кернер, а она што е највпечатливо кај него се ракавите и бисерните копчиња кои даваат посебен шмек на елеганција.

Целиот стајлинг Кејт го заокружи со бели чевли со високи потпетици, како и мали, но многу скапи детали. Војвотката од Кембриџ носеше дијамантски обетки и ѓердан, кои имаат средишен камен во иста боја како и фустанот.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...