Кетрин Зета-Џонс објави емотивна фотографија: „Честитки за дипломирањето на мојот син“


Честитки за дипломирањето на мојот син, мојата гордост, мојата среќа, Дилан, напиша во емотивна објава гордата мајка Кетрин Зета-Џонс (52) во која позира со синот Дилан Даглас (21), кој дипломираше деновиве.

– Неописливо сум горда на тебе и те сакам повеќе отколку што можат да опишат зборовите – додала актерката.

Имено, Дилан дипломираше политички науки на престижниот универзитет Браун во Род Ајленд.

Актерката на социјалната мрежа Инстаграм се пофали со фотографијата на која го гушка синот.

Да потсетиме, покрај синот Дилан, Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас (77) ја имаат и ќерката Керис (20).

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...